projekt: Z Wyczółkowskim po drodze


W ramach projektu w przestrzeni miasta umieściliśmy reprodukcje obrazów Leona Wyczółkowskiego, które wydrukowano na płótnie, oprawiono w stylowe ramy i umiściliśmy w szkle.
Stworzenie otwartej galerii w przestrzeni publicznej z odniesieniem do twórczości malarza związanego z Bydgoszczą spełnia istotną funkcję kulturową i edukacyjną. Ekspozycja ma szansę stać się charakterystycznym elementem pejzażu miasta odnoszącym się do sztuki i dobrze komponującym się z miejską przestrzenią.
Lokalizacja obiektów stanowi szlak, gdzie mieszkańcy i turyści będą mogli zapoznać się z twórczością tego wybitnego malarza oraz poznać jego najciekawsze prace. Wyboru obrazów do ekspozycji dokonało Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy im. Leona Wyczółkowskiego.
Ekspozycja składa się z dziesięciu obrazów umieszczonych w obrębie ulic: Gdańskiej i Mostowej oraz Wyspy Młyńskiej i Opery Nova. Obrazy, które obejrzeć można w gablotach to: „Zachód słońca w parku gościeradzkim”, „Wiosna-wnętrze pracowni artysty”, „Motyw tatrzański”, „Z werandy domu leśniczego przy drodze do Morskiego Oka”, „Autoportret”, „Portret Kobiety”, „Autoportret na tle morza”, „Astry”, „Kwiaty”, „Piwonie i jaśminy”, „Pogrzeb Słowackiego”. Projekt „Z Wyczółkowskim po drodze” jest pierwszą na skalę województwa a może i kraju realizacją artystyczno / reklamową. To właśnie VST agencja reklamowa z Bydgoszczy miała zaszczyt ją zrealizować.