CIĘCIE I GRAWEROWANIE LASEREM


Wypalanie laserowe to metoda pozwalająca na bardzo dużą dokładność i szybkość wykonywania różnego rodzaju detali. Specjalistyczne oprogramowanie optymalizujące ułożenie w arkuszach zapewnia racjonalizację kosztów poprzez pozostawianie minimalnego odpadu.

Możliwości posiadanej przez nas wycinarki umożliwiają wycinanie nawet bardzo precyzyjnych elementów oraz realizację również krótkich serii produkcyjnych. Dla sprawnego przygotowania wycen i realizacji zleceń preferujemy dokumentację technologiczną w formacie DWG lub DXF.

Oferujemy cięcie laserem i grawerowanie laserem:

Tniemy laserem:

  • dowolne kształty
  • powtarzalne kształty
  • dokładnie i precyzyjnie z dokładnością do 0.01mm
  • szybko i trwale

Materiały, które tniemy laserem:

Dokładnie i szybko wycinaj skomplikowane projekty oraz materiały ilustracyjne, pochodzące z dowolnego oprogramowania graficznego, wprost na materiale, pozostawiając ostre, czyste krawędzie. Systemy laserowe to instalacje całkowicie zamknięte i bezpieczniejsze niż tradycyjne systemy cięcia. Proces cięcia przebiega bezdotykowo, stąd nie ma konieczności konfiguracji lub wymiany ostrzy czy narzędzi. Laser oferuje podciśnieniowy stół do cięcia typu „plaster miodu”, który podtrzymuje materiał bez dodatkowych zamocowań oraz usuwa dym i zanieczyszczenia, które mogą wpływać na jakość obróbki.

Laserem CO2 możemy grawerować i wycinać drewno, sklejkę, balsę, korek itp. Laser ten charakteryzuje się dużą dokładnością, trwałością i estetyką wykonania. Szczególnie elegancko wyglądają kasetki drewniane lakierowane, polerowane, długopisy, ołówki, piórniki i pióra, skrzyneczki drewniane na wino, herbatę, opakowanie na szkło itp. Poniżej możecie Państwo zobaczyć kilka przykładów graweru i cięcia w drewnie.

Metale oksydowane (tzw. powlekane), laminaty grawerskie doskonale nadają się do wykorzystania przy projektowaniu detali, na których możemy wygrawerować dowolny wzór. Różnorodność kolorystyczna i fakturowa pozwala na uzyskanie efektów wizualnych, doskonale imitujących drewno, metale, marmur, granit.

Laminaty grawerskie świetnie nadają się na identyfikatory przydatne np: w hotelach, biurach, restauracjach oraz niezbędne w czasie targów, konferencji, zjazdów i spotkań.

Znakomite efekty daje grawerowanie laserem skóry i materiałów imitujących skórę. Grawerowanie w ten sposób, skórzane przedmioty ładnie się prezentują. Szczególnie miłym upominkiem będzie spersonalizowanie kalendarza książkowego, etui czy aktówki.

Loading