DRUK LATEKSOWY


Druk lateksowy – technologia druku wielkoformatowego lateksowego umożliwiająca drukowanie na tanich i wyspecjalizowanych mediach przy zastosowaniu lateksu (także na drugiej stronie) oraz wody do natychmiastowej aplikacji, z uwagi na proces utrwalania. Druk wielkoformatowy w technologii lateksowej posiada cechy druku pigmentowego, umożliwiając wysoką odporność na warunki zewnętrzne i promienie UV, co jest także zaletą druku solwentowego

Umożliwia tworzenie oznaczeń zewnętrznych, na przykład billboardy i banery reklamowe, oznaczenia na wiatach przystankowych oraz grafiki na pojazdach, gdzie ważne są zarówno jakość jak i trwałość na zewnętrzne warunki atmosferyczne UV.

Oznakowania wewnętrzne charakteryzują się wzbogaconą jakością, począwszy od grafik wystawowych po dekoracje wnętrz.

Drukowanie jest możliwe na różnorodnych nośnikach, w tym na większości tanich niepowlekanych, jak również powlekanych, zgodnych z atramentami o niskiej zawartości rozpuszczalnika, co gwarantuje szerszą gamę zastosowań.

Grafiki w technologii lateksowej w Bydgoszczy na podłożach drukowych można umieszczać natychmiastowo po wydrukowaniu na pojazdach, a wydrukowane w tej technologii oddają lepszą jakość niż atramenty o niskiej zawartości rozpuszczalnika (eko-solwent) z uwagi na zastosowanie pigmentu.

Zapraszamy do galerii naszych realizacji